Strony: Dni mózgu IVEnglish LanguageBrain Awareness Week | RSS Feed

 

DNI MÓZGU W LUBLINIE

Dni Mózgu IV, czwarta edycja popularno-naukowej konferencji, która odbędzie się w dniach 18-21 marca 2009 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w ramach Brain Awareness Week 2009.

Czytaj więcej »

 

Czym jest Tydzień Mózgu?


Cel Tygodnia Mózgu - obchodzonego od lat na całym świecie, w Polsce po raz dziewiąty - to propagowanie wiedzy o mózgu i podnoszenie społecznej świadomości znaczenia badań układu nerwowego.

W USA taką działalnością zajmuje się stowarzyszenie Dana Alliance for Brain Initiatives, założone w 1992 roku z inspiracji noblisty Jamesa Watsona, amerykańskiego genetyka i biochemika.

W całej Europie wiedzę o mózgu propaguje natomiast Europejskie Stowarzyszenie na Rzecz Mózgu Dana (European Dana Alliance for the Brain), które powołano w roku 1997. Deklarację tego stowarzyszenia podpisało 60 wybitnych europejskich neurobiologów, neurologów i psychiatrów.

Istnieje też Polskie Stowarzyszenie na rzecz Krzewienia Wiedzy o Mózgu "DANA".

W tym roku Tydzień Mózgu obchodzonyw Polsce po raz 10. Podczas wykładów w Warszawie i Krakowie będzie można poznać odpowiedzi na pytania m.in. co się dzieje w głowie po ciężkim urazie, jak dzięki "neuromarketingowi" przeniknąć umysł konsumenta, na czym polegają złudzenia wzrokowe, jak wykryć kłamstwo podglądając mózg, skąd się bierze agresja, co dzieje się naszej głowie podczas podejmowania trudnych decyzji moralnych, a także dowiedzieć się czegoś więcej o hipnozie.

źródło: (PAP - Nauka w Polsce)

 

Polecane linki: