Strony: Dni mózgu IVEnglish LanguageBrain Awareness Week | RSS Feed

 

DNI MÓZGU W LUBLINIE

Dni Mózgu IV, czwarta edycja popularno-naukowej konferencji, która odbędzie się w dniach 18-21 marca 2009 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w ramach Brain Awareness Week 2009.

Czytaj więcej »

 

Program Konferencji DM IV już jest!

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem konferencji Dni Mózgu do potęgi trzeciej w Lublinie. Program konferencji możliwy jest do pobrania w wersji elektroniczej (PDF 428Kb).

 

Studenckie Koło Neuronauk i Katedra Psychologii Eksperymentalnej KUL ma zaszczyt zaprosić na Dni Mózgu 4, czwartą edycję popularno-naukowej konferencji, która odbędzie się w dniach 18 – 21 marca 2009 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week).

W ramach konferencji, podobnie jak w latach ubiegłych znajdą się wykłady otwarte oraz warsztaty na tematy związane z naukami o mózgu i umyśle. Główną atrakcją tegorocznej imprezy będzie międzynarodowe sympozjum naukowe ,, The Brain’s Day 4: Four ways to Neurosciences” podczas którego czołowi badacze z kraju i z zagranicy, dyskutować będą nad możliwymi drogami rozwoju współczesnych nauk o mózgu.

Swój udział w konferencji zapowiedzieli już między innymi: Prof. Elżbieta Szeląg (IBD PAN), prof. Richard Frąckowiak (UCL, W. Brytania), prof. Julian Paul Keenan (Montclair State Univ., USA), prof. Piotr Jaśkowski (WSFiZ), dr Piotr Przybysz (UAM) oraz Lucina Q. Uddin (NY Univ., USA).

Obrady odbywać się będą w czterech blokach tematycznych:
1. Self, agency and others: from mirror neurons to social neuroscience
2. Methods in minds: from clinical to personal
3. Brain plasticity: from neuron to brain integration
4. Prostheses and interfaces: from neuroergonomics to neurocommunication

Na kolejne dni konferencji zaplanowano również sesję referatową ,,Spotkanie z Neuronaukami” przeznaczoną dla studentów i doktorantów oraz forum wortalu internetowego ,,kognitywistyka.net”. W programie nie zabraknie również interaktywnych wystaw oraz pokazów, stworzonych głównie z myślą o studentach i licealistach chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu współczesnych badań mózgu.

UWAGA!

Rejestracja na sesję referatową ,,Spotkanie z Neuronaukami”, przeznaczona dla studentów oraz doktorantów została otwarta. Więce szczegółów tutaj