Strony: Dni mózgu IVEnglish LanguageBrain Awareness Week | RSS Feed

 

DNI MÓZGU W LUBLINIE

Dni Mózgu IV, czwarta edycja popularno-naukowej konferencji, która odbędzie się w dniach 18-21 marca 2009 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w ramach Brain Awareness Week 2009.

Czytaj więcej »

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem konferencji Dni Mózgu do potęgi trzeciej w Lublinie. Program konferencji możliwy jest do pobrania w wersji elektroniczej (PDF 428Kb).

Dni Mózgu IV - The Brain’s Day 4: Four ways to Neurosciences

Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym programem lubelskiej konferencji Dni Mózgu IV - The Brain’s Day 4: Four ways to Neurosciences. W ramach tegorocznej edycji Dni Mózgu przewidziane są tradycyjnie - warsztaty i dwie sesje: studencka i wortalu kognityiwstyka.net. Gościem specjalnym będzie prof. Richard Frąckowiak- (Centre Hospitalier Universitaire du Vaud, Lausanne, Szwajcaria).

Warsztaty poprowadzą m.in. pracownicy Katedry Psychologii Eksperymentalnej KUL (z zakresu eye trackingu, rejestracji reakcji fizjologicznych i projektowania eksperymentów wraz interpretacją uzyskanych danych) oraz Dr Krzysztof Stachyra (UMCS, prezes Polskiego Stowarzyszenia Terapii Przez Sztukę). Do pozostałych atrakcji można zaliczyć wystąpienia: dr Piotra Przybysza (UAM), dr hab. Ewy Małgorzaty Szepietowskiej (UMCS), dr Anety Szymaszek (Instytut Nenckiego, PAN), dr hab. Piotra Francuza prof. KUL (KUL) i wielu innych.

Sesja referatowa wortalu kognitywistyka.net planowana na sobotę 21 marca b.r. prezentować będzie rozważania zarówno studentów jak i doktorantów związanych z wortalem. Prezentowana tematyka to głównie nowoczesne spojrzenia na fenomen m.in. neuronów lustrzanych, poczucia sprawstwa (sense of agency).

Natomiast sesja studencka zatytuowana ,,Spotkanie z Neuronaukami” zaprezentuje wiele "wcieleń" współczesnych problemów, aplikacji i metod badania oraz diagnozowania obecnych w neuronaukach.